VŠB – Technická univerzita Ostrava

Noc vědců na VŠB – Technické univerzitě Ostrava

30.9.2022

17 – 22 hod

Těšíme se na vás zase po roce na mnoha místech Porubského kampusu, v Planetáriu, ale také v budově superpočítače IT4I a na Fakultě bezpečnostního inženýrství ve Výškovicích.

Programů je hodně a času málo, doporučujeme vše předem prostudovat a vybrat si to své. Na přednáškách a některých prohlídkách si rezervujte místo. (mapa areálu s programem bude doplněna)

Zrychlíme váš krok – nasedněte na KAMPUS BUS. (mapka, jízdní řád bude doplněno)

Pod rouškou tématu VŠEMI SMYSLY letos poodhalíme mnohá tajemství. Uvidíme zvuk, uslyšíme elektrický proud, ucítíme bioplyn, téměř si sáhneme na hvězdy, ale s jistotou na slitinu s tvarovou pamětí. Necháme šálit naše smysly ve virtuální realitě nebo ve veřejném prostoru. Zjistíme, jak a čím vnímá robot, zda má žížala smysly, jak se dají získat suroviny pro stavbu obydlí na Měsíci a co všechno „schroustá“ superpočítač. Zažijeme na vlastní kůži lumishow, význam matematiky, jízdu elektromobilem, ražení mincí a mnoho dalších dobrodružství.

Letos máme novinku – soutěž v popularizaci vědy ČESKÝ VŠEVĚD.

Přijeďte za námi do brněnského kina SCALA 13.9., kde od 19 hod proběhne finálový galavečer.

Máme zde želízko v ohni – neúnavného popularizátora energetiky Ing. Petra Pavlíka, Ph.D. z katedry energetiky Fakulty strojní VŠB-TUO

Události organizace