Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

Věda je mimořádná činnost, která je sice součástí běžného pracovního světa, avšak přináší nečekané zážitky a překvapení. Přidejte se k nám a prožijte společně Noc vědců na téma Proměna. Akce se koná v pátek 27. září 2024, od 17:00 do 22:00 hodin, a je otevřená pro účastníky všech věkových kategorií a zájmů. Pro přednášky a některé prohlídky je nutné si rezervovat místo předem.

Ve světle letošního tématu se Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě na jednu noc promění v arénu vědeckého objevování. Historická budova knihovny, která je zakomponovaná do monumentální stavby Nové radnice na Prokešově náměstí, ožije sérií přednášek, experimentů a interaktivních aktivit.

V pravém křídle radnice, kde běžně panuje klid pro studium, uspořádáme přednáškový maraton, zatímco vedlejší Půjčovna se stane epicentrem šifrovací hry. Mapy i návody, připravíme pro vás vše potřebné a vyšleme vás na trasu, která vás zavede skrze fascinující expozice knihovny i do jejího bezprostředního okolí. Závěr cesty bude patřit Makerspace dílně umístěné v levém křídle budovy, kde na vás bude čekat odměna i další kreativní workshopy.

Naše Noc vědců plná proměn a objevů slibuje nejen zábavu, ale i nové vhledy do světa vědy a technologie. Těšíme se na vás!

Kontakty

www.msvk.cz

Místa organizace

Studovna

Kompletní podrobný program včetně možnosti rezervací bude na tomto webu dostupný v polovině září.