Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě


Připravili jsme pro vás virtuální setkání s knihou i s roboty, neboť v knihách i v knihovně jsou prostě jako doma. Vědecká knihovna nabízí návštěvníkům a čtenářům přístup nejen ke klasickým knižním fondům, ale také k elektronickým zdrojům (databáze, e-knihy, e-learning), zvukovým dokumentům (hudební CD, audioknihy) či deskovým hrám. Široké veřejnosti nabízí vzdělávací kurzy, popularizuje vědu a vědecké poznatky. A to všechno jsou činnosti, při kterých roboti v různých formách pomáhají.

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě byla založena v roce 1951 jako Státní studijní knihovna v Ostravě. Od svého počátku je umístěna v budově Nové radnice na Prokešově náměstí, tedy v samotném centru Ostravy. Je místem, v němž se prolínají moderní trendy s tradičním knihovnictvím. Cílovými skupinami jsou studenti, pedagogové, vědci a odborná veřejnost. Návštěvník zde najde vyváženou kombinaci péče o kulturní dědictví a využití moderních digitálních technologií jak ve službách obecně, tak v  přístupu k informacím. Knihovna je tím nejlepším místem k práci, učení i setkávání.

Místa organizátora

Program organizátora

Moravskoslezská vědecká knihovna v OstravěDítě a robotOnline
DoporučujemeOnlinePodcast
Moravskoslezská vědecká knihovna v OstravěRoboti v literatuře a filmu aneb proč je BB-8 kulatý a Terminátor svalnatýOnline
DoporučujemeOnlinePřednáškaPodcast
Moravskoslezská vědecká knihovna v OstravěMalování v knihovněOnline
OnlineWorkshop