Slova jako zrcadlo osobnosti 

24. 9. od 20:00 do 22:00
Prezenčně
Pro děti
Přednáška

Přednáška představuje téma psychologické analýzy textu. Věnuje se analýzám rozhovorů, výpovědí, textů na sociálních sítích či dopisů prováděných prostřednictvím moderních výpočetních postupů. Prezentace je zaměřená na čtyři základní oblasti: Jak psychologicko-lingvistická analýza probíhá? Jak souvisí forma či obsah slovní komunikace s osobností a prožíváním mluvčího? Jsou výsledky výzkumů platné pro všechny mluvčí a pro všechny jazyky? S jakými problémy se současný výzkum potýká? Tyto a další souvislosti se budete moci dozvědět v pátek 24. září 2021 od 20 hodin na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 

Přednášku vede Dalibor Kučera z Katedry psychologie PF JU, řešitel psychologicko-lingvistických výzkumných projektů "Komputační psycholingvistická analýza českého textu" (GA ČR, 16-19087S) a "Personality Processes and Oral Communication" (Fulbright-Masaryk Scholarship, 2020-28-11), autor knih „Osobnostní markery v textu“, „Moderní psychologie: Hlavní obory a témata současné psychologické vědy“ a „Výzkum CPACT: Komputační psycholingvistická analýza českého textu“.

Nezapomeňte na jednotlivých místech dodržovat vládní opatření v souvislosti s COVID-19. Na většině míst bude vyžadováno prokázání bezinfekčnosti (platný negativní test, certifikát o očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci COVID-19). Od návštěvníků se také po celou dobu pohybu v budovách institucí očekává nošení respirátorů (vyjma dětí předškolního věku).

Pořádá

Jihočeská univerzita v Českých BudějovicíchNavštívit web organizace
Program organizátora

 

Pedagogická fakulta
AdresaDukelská 245/9

Dopravazastávka MHD: Metropol

Upřesnění místaaula D321, 1. patro

Navštivte osobně