3D tisk slunečních hodin 

24. 9. od 17:30 do 21:00
Prezenčně
Vědecká show
Komentovaná ukázka

3D tisk dnes nabízí dříve nemyslitelné možnosti a dovede doslova zhmotnit naše představy. Věděli jste, že s jeho pomocí je možné vytvořit nejenom například šachové figurky nebo součástky do rozbitého mixéru, ale i třeba sluneční hodiny? A to ne jen tak ledajaké! Sluneční hodiny Digital Sundial, jejichž vzor nabízí tvůrce 3D modelů Mojoptix zdarma pod licencí Creative Commons, totiž neukazují čas pomocí stínu rafičky, ale prostřednictvím číslic tak, jak je známe například z digitálních hodinek. V laboratoři výrobních procesů se budete moci v průběhu Noci vědců nejen seznámit s hotovými slunečními hodinami, ale i naživo sledovat proces jejich výroby v 3D tiskárně.

Pro účast na události je třeba, abyste se u registrace při vstupu do budovy VŠPJ prokázali podle systému O-T-N, tedy očkování – test – prodělaná nemoc. Výjimka platí pouze pro děti do 6 let.

Nezapomeňte na jednotlivých místech dodržovat vládní opatření v souvislosti s COVID-19. Na většině míst bude vyžadováno prokázání bezinfekčnosti (platný negativní test, certifikát o očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci COVID-19). Od návštěvníků se také po celou dobu pohybu v budovách institucí očekává nošení respirátorů (vyjma dětí předškolního věku).

Pořádá

Vysoká škola polytechnická JihlavaNavštívit web organizace
Program organizátora

 

Vysoká škola
Adresa Tolstého 16, 586 01, Jihlava

Upřesnění místaLaboratoř výrobních procesů

Navštivte osobně