Čas v nás i kolem nás, prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. 

24. 9. od 19:00 do 20:30
Prezenčně
Přednáška
Rezervace

Čas automaticky přijímáme jako cosi, co plyne nezávisle na nás samotných. Je tomu skutečně tak? Kde se čas bere?  Lze ovlivnit chod času? Jsou možné cesty do minulosti a budoucnosti? Kdy přestává mít čas smysl? Jaký je význam času při vzniku vesmíru? Může být čas kvantovaný? Vydejte se s námi poznávat tajemství času v nadčasovém vyprávění. Vstup na místenku, rezervace online.

Aktuální platné podmínky pro vstup do přednáškového sálu: 
a) Absolvování PCR testu s negativním výsledkem nejdéle před 7 dny.
b) Absolvování antigenního testu s negativním výsledkem nejdéle před 72 hodinami.
c) Uplynutí nejméně 14 dní od dokončení očkovacího schématu.
d) Prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID, uplynutí doby izolace a lhůta maximálně 180 dní od prvního pozitivního testu.
e) Podstoupení antigenního testu (určeného pro sebetestování) s negativním výsledkem na místě. Testy na místě nebudou k dispozici, je třeba si donést vlastní!
f) Absolvování antigenního test s negativním výsledkem nejdéle před 72 hodinami v rámci školní docházky (nebo v zaměstnání), tato skutečnost se dokládá čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce osoby nebo potvrzením školy (nebo zaměstanavatele).

Nezapomeňte na jednotlivých místech dodržovat vládní opatření v souvislosti s COVID-19. Na většině míst bude vyžadováno prokázání bezinfekčnosti (platný negativní test, certifikát o očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci COVID-19). Od návštěvníků se také po celou dobu pohybu v budovách institucí očekává nošení respirátorů (vyjma dětí předškolního věku).

 

Štefánikova hvězdárna
AdresaStrahovská 205

DopravaLanovou dráhou na Petřín.

Upřesnění místaPřednáškový sál

Navštivte osobně