Diskuze odborníků na téma DIGITALIZACE SPOLEČNOSTI (naživo)

Online
Online
Live
Bezbariérový přístup
Vědecká show
Diskuze
Video

Cílem panelové diskuze, streamované v pátek od sedmi večer živě na našem univerzitním YOUTUBE, je podívat se na téma digitalizace společnosti z různých odborných úhlů, jejichž zastoupení jsme poskládali takto:

Sára Polak
absolventka Oxfordu, archeoložka, antropoložka a kulturoložka, ale zároveň známá osobnost s velmi bohatou a aktuální zkušeností z oblasti AI startupů. Působí např. v prg.ai, czech.global a Disrupt StartUp. Připojí se k nám živě, z babiččiny chalupy v Orlických horách...❤️

Karim Tarakji
absolvent oboru Digitální média na Fakultě umění a designu UJEP. Autor mnoha digitálních uměleckých projektů a výstav, aktuálně například ve spolupráci s Národní galerií.

Zbyšek Posel
akademický pracovník Přírodovědecké fakulty UJEP. Na katedře informatiky rozvíjí nový profesně orientovaný studijní obor zaměřený na Data Science. Věnuje se také smluvnímu výzkumu v oblasti analýzy dat. Cestuje mezi Ústím a Itálií, kde pracuje na dalších zajímavých vědeckých projektech.

Otakar Fleischmann
ústecký psycholog, pedagog a záchranář v jednom. Akademicky působí na Pedagogické fakultě UJEP a na Fakultě zdravotnických studií UJEP. V současné době je vytížen nejen výukou, ale jako záchranář také prací v terénu v hektické covidové realitě.

Ludmila Nováková
proděkanka pro vnější vztahy Fakulty strojního inženýrství UJEP. V debatě bude zastávat pozici odbornice na využití AI v energetice a strojírenství.

Petr Achs
pracuje pro Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK). Díky koordinaci projektu spolupráce mezi UJEP a firmou VALEO má cenný vhled do problematiky učení umělé inteligence v oblasti autonomní mobility. 

Tomáš Siviček
působí na Fakultě sociálně ekonomická UJEP a zároveň v ICUK. V diskuzi bude platit za odborníka na digitalizaci v ekonomice a byznysu, ale když mu dáte slovo, obsáhne těch témat mnohem více, včetně digitalizace zdravotnictví, či debaty o tom, jak se s čím dál tím větším posunem do digitálního světa vyrovnávají dnešní studenti.

Pořádá

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad LabemNavštívit web organizace
Program organizátora

Místo

UJEP online
Adresahttps://youtube.com/channel/UCam-tKykZzEKKa8rvRym4wg
Upřesnění místaŽivý stream začne 27.11. v 19:00!