Zeptej se fyzika

Online
Online
Live
Poradna
Diskuze

Nedají ti spát nejnovější fyzikální objevy? Dumáš nad tím, jak fungují běžné každodenní věci kolem nás? Není ti něco z fyziky úplně jasné? Láká tě studium fyziky či příbuzných oborů, ale nevíš, jestli to stojí za to? A jak vypadá *doopravdy* život vědce? O tom všem i dalším si můžeš přijít popovídat s fyziky Martinem Ledinským a Martinem Přečkem v naší Fyzikální poradně

Živě v pátek 27. 11 od 20:00!

Akce je určena všem bez rozdílu, pokud je vám fyzika jen trochu sympatická – ať už jste studenti, dospěláci, učitelé, či teprve malí (snad budoucí fyzici a fyzičky 🙂), hlavní je, že jste zvídaví! Akce proběhne online, registrace je povinná – na e-mail Vám v předstihu zašleme odkaz pro připojení.

Minimální počet pro uskutečnění akce je 5 účastníků - pozvěte i své kamarád(k)y.

Odkaz na registraci - https://rezervace.fzu.cz/exkurze.offer/view-45/

--

Martin Ledinský se zabývá výzkumem tenkých vrstev pro fotovoltaické aplikace – máte tedy možnost zeptat se také na vše kolem solárních panelů 😉 Studoval na Univerzitě Karlově a EPFL ve Švýcarsku, ve FZU je vedoucím laboratoře tenkých vrstev. Hlavně ale nechybí na žádné akci pro veřejnost – ať už jde o Veletrh vědy, Zažít město jinak, Noc vědců, či Učitelé & Vědci – a na malý pokus se můžete těšit i během tohoto setkání.

Martin Přeček je absolventem  FJFI ČVUT v Praze a Oregon State University v USA. V současné době pracuje v laserovém centru ELI Beamlines Fyzikálního ústavu AV ČR v Dolních Břežanech, kde je členem experimentálního týmu zaměřeného na studium strukturní dynamiky. Konkrétně se zabývá radiační chemií. Osobně se s ním můžete setkat během mnoha akcí popularizujících vědu a výzkum, a to nejen na ELI.

Pořádá

Místo

Fyzikální ústav AV ČR - Střešovice
AdresaCukrovarnická 10