Noc vědců na Jihočeské univerzitě

Online
Online
Live
Přednáška
Vědecká show
Experimenty
Video

Přírodovědecká fakulta JU připravuje robotickou show s robotky Edison, kteří předvedou mimo jiné robotické sumo. Vědci také ukáží, že chemickou analýzu lze dnes díky robotům v analytické laboratoři dělat z pohodlí obýváku.

Zdravotně sociální fakulta JU formou komentované prohlídky představí nedávno otevřené simulační centrum pro zdravotnické obory. Tato cvičná nemocnice je první svého druhu v tuzemsku. Připomíná opravdovou, jen místo živých pacientů leží na lůžkách nejmodernější high fidelity figuríny, které reagují na prováděné zákroky. „Srdce“ simulačního centra tvoří JIP a porodní sál s neonatologií, to vše propojené velínem.

Filozofická fakulta JU předvede využití dronů v moderním archeologickém průzkumu. Kromě tradičního leteckého snímkování dnes drony umožňují například letecké laserové skenování krajiny, které jsou užitečným nástrojem pro identifikaci nemovitých památek v zalesněném prostředí. „Překladatel člověk versus překladatel stroj“ představí CAT nástroje a nástroje strojového překladu. Zájemci si budou moci vyzkoušet simulaci překladatelského procesu a otestovat, jak si s různými vzorky textů poradí strojový překladač.

Teologická fakulta nastíní problematiku autonomních automobilů. Fakulta se už delší čas podílí na mezinárodním, automobilovým průmyslem spolufinancovaném projektu, který má posoudit a řešit některé etické otázky, spojená s provozem „aut bez řidiče“.

Ekonomická fakulta v příspěvku Jak hodnotí roboti upozorní, že vámi odeslané zákaznické recenze může číst nejen člověk, ale i umělá inteligence.

S vědci z Pedagogické fakulty si například vyzkoušíte fyzikální experimenty, Zemědělská fakulta představí mladé vědce, kteří už ve svých oborech dosáhli úspěchů, Fakulta rybářství a ochrany vod bude, mimo jiné, prezentovat technologii, která využívá recyklaci živin ze zemědělsko-průmyslových zbytků na produkci mikrořas, primárního krmiva pro zooplankton. 

Akademická knihovna JU ukáže práci se samoobslužným zařízením a vracečkou knih.

ZAČÍNÁME V 18:00.

Pořádá

Jihočeská univerzita v Českých BudějovicíchNavštívit web organizace
Program organizátora

Místo

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
AdresaBranišovská 1645/31a