Pivní styly - kulinární dědictví a robotizace

Online
Online
Live
Přednáška
Diskuze

České pivo je tradiční pojem nejen v Evropě, ale na celém světě. Přijďte si poslechnout s jakými jinými pivními styly se můžete dnes setkat i u nás, jaké jsou základní suroviny pro jeho výrobu, jaké druhy kvasinek se používají, jak se uplatňuje robotizace při jeho výrobě a kontrole a další podrobnosti sladařské a pivovarské technologie. Také se dozvíte, co vše se na Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském zkoumá, sleduje a učí, abychom tento tradiční přírodní produkt zachovali pro další generace.

Přednáší: Ing. Martin Slabý - vedoucí technologického oddělení; Ing. Jaromír Fiala, Ph.D. - vedoucí programu vzdělávání a inovací

Webinář proběhne na Teams v pátek 27. 11. od 18 hod do 18:45 hod. Na konci webináře je možnost diskuze. Internetový odkaz na webinář vám rádi zašleme na základě vaší registrace k účasti, kterou zasílejte na emailovou adresu fiala@beerresearch.cz, a to s uvedením jména a případně organizace, ve které pracujete*. Registrační mail pošlete nejpozději do 24. listopadu 2020.
*Odesláním zprávy poskytujete souhlas Výzkumnému ústavu pivovarskému a sladařskému, a.s. ke zpracování dat týkajících se vašeho jména, e-mailové adresy a dalších údajů uvedených ve zprávě k účelům spojených s organizací předmětného webináře, a to po dobu 1 roku od data poskytnutí souhlasu. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat na e-mailu fiala@beerresearch.cz. S ohledem na zpracování osobních údajů máte práva v souladu s čl. 15 až 20 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 (GDPR), zejména právo na přístup k osobním údajům, právo na opravu a právo na výmaz.

Pořádá

Národní zemědělské muzeum PrahaNavštívit web organizace
Program organizátora

Místo

Výzkumný ústav pivovarský a sladařský
AdresaLípová 511/15, Praha 2, 120 00