Antioxidační aktivita čaje

Online
Online
Experimenty
Komentovaná ukázka
Video

Ukázka spektrofotometrického stanovení antioxidační aktivity ve výběru čajů. Porovnání několika čajových odrůd během rychlého testu.

Co je to antioxidační stres a jak můžou volné radikály poškodit náš organismus?
Oxidační neboli oxidativní stres nastává při nadbytku volných radikálů a jejich metabolitů v organismu. To může být příčinou celé řady onemocnění. K tvorbě volných radikálů dochází v lidském organismu samovolně nebo vlivem vnějších faktorů. Problém nastává ve chvíli, kdy v organismu dojde k přebytku volných radikálů, vůči antioxidantům. Tato situace se nazývá oxidační stres.

Co je to radikál?
Radikál je reaktivní částice, která má jeden nebo více nepárových elektronů. Volné radikály mají tendenci se stabilizovat získáním chybějícího elektronu ze svého okolí. V organismu jsou cílem útoku radikálů různé druhy biomolekul, čímž dochází k jejich poškození oxidací. Může se jednat o lipidy mastných kyselin, proteiny, či DNA.

Co je to antioxidační kapacita?
Antioxidační kapacita je schopnost různých druhů nápojů a potravin absorbovat volné radikály kyslíku. Komodity s vyšší antioxidační kapacitou mohou chránit buňky před oxidačním stresem. 

Aktéři: Ing. Ondřej Pařízek, Ing. Veronika Vondrášková, Ústav analýzy potravin a výživy VŠCHT Praha

Video bude dostupné od pátku 27. 11. od 17:00 h.

Pořádá

Vysoká škola chemicko-technologická v PrazeNavštívit web organizace
Program organizátora

Místo

VŠCHT Praha
AdresaTechnická 3
Upřesnění místaon-line