Tyfloservis, o.p.s.

Projekt Tyfloservis pomáhá od roku 1991 nevidomým a slabozrakým lidem získat potřebné informace a praktické dovednosti, díky nimž mohou žít samostatněji a nezávisleji na cizí pomoci. Terénní a ambulantní služby jsou lidem se zrakovým postižením poskytovány zdarma prostřednictvím sítě
13 krajských středisek.

Nevidomí a slabozrací lidé se v Tyfloservisu učí například samostatně se pohybovat v prostoru s bílou holí, postarat se o svou domácnost, číst a psát Braillovo bodové písmo nebo psát na klávesnici počítače. Zároveň se mohou seznámit s různými druhy kompenzačních a rehabilitačních pomůcek. 

Na Noci vědců se za asistence instruktorů rehabilitace ostravského střediska Tyfloservisu můžete u nás seznámit s nejrůznějšími pomůckami, které nevidomým pomáhají v běžném životě, a vyzkoušet si je na vlastní kůži. Nebo si budete moci zahrát na mobilním telefonu hru se zhasnutou obrazovkou bez použití toho nejdůležitějšího, a pro nás vidící tak samozřejmého, smyslu. Dalším připravovaným lákadlem je šifrovací hra pro celou rodinu nebo zajímavá krátká videa o životě nevidomých.

Kontakty

www.tyfloservis.cz

Místa organizace

Události organizace