Fakulta informatiky


Po přivítání robotem Karlem se můžete vydat do Kybernetického polygonu, unikátního prostředí pro trénink obrany proti kyberútokům. Naproti vstupu je řada filmových plakátů s odkazy na studentské filmy z fakultních festivalů. O práci informatiků z Centra analýzy biomedicínského obrazu vypovídají krátké komiksové příběhy.

V druhém patře se opět setkáte s robotem Karlem. V Centru zpracování přirozeného jazyka (NLP) jej informatici programují, aby uměl krásně česky.

Ve čtvrtém patře můžete navštívit několik laboratoří. V laboratoři Emlab si můžete prohlédnout další typy robotů nebo modely aut s autonomním řízením. Ve spojené prezentaci laboratoří HCI a Visitlab najdete informace o virtuální realitě, vývoji PC her nebo o vizualizaci a analýze proteinů. Kyberbezpečnost a kryptografie je hlavním tématem prezentace laboratoře CRoCS. Výzkumem na pomezí vizuální informatiky, výtvarného umění a grafického designu se zabývá Ateliér grafického designu a multimédií.

Fakulta informatiky se také zapojila do příprav doprovodných aktivit. Na stránce doprovodné Robosoutěže najdete přístup do online hry Noc robotů, kterou naprogramovali Jiří Chmelík, Milan Doležal a David Kuťák z fakultního HCI labu. Na stejné stránce najdete také řadu pdf souborů s aktivitami pro děti od Natálie Bebjakové, studentky magisterského programu Vizuální informatika. Fakulta informatiky zde dětem nabízí pomůcku na rozšifrování tajné zprávy.

Přejeme Vám inspirativní zážitky.

Pokud si nejste jistí, jak se pohybovat v 3D prohlídce, podívejte se na videonávod.

Sledujte nás:   WEB     FB     IG