Noc vědců na Fakultě chemické VUT v Brně je tu opět pro Vás

26. září 2008 v Brně na Purkyňové ulici 118 !!!

Fakulta Chemická VUT v Brně pořádá v rámci projektu 7. rámcového programu EU akci Noc vědců v ČR a to s polu s dalšími institucemui pod vedením Techmania Science Center. Noc vědců je celoevropská akce pořádaná iniciativou Evropské komise „Researchers in Europe“ od roku 2005. Jejím cílem je bořit mýty o vědcích coby podivínech a představit je jako „obyčejné lidi“. Vědci v tento jeden večer v roce (letos 26. září) představují veřejnosti svoji práci v netradičním světle, účastní se kulturních produkcí, spolu s návštěvníky provádějí zábavné pokusy a pozorování. Letošního ročníku se zúčastní na 200 měst po celé Evropě. Přehled o tom, kde všude se pořádá Noc vědců v České republice, získáte na stránkách www.noc-vedcu.cz.

Od počátku historie této akce je jejím mottem „Researchers are among us“ – „Vědci jsou mezi námi“, což je míněno tak, že:

  • vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří – stejně jako jako Vy nebo já – mají své problémy, koníčky, rodiny, naděje, zklamání,...
  • vědci jsou „obyčejní lidé“ – což znamená, že nemusíte být zrovna Einstein, abyste se pustili do vědecké kariéry. A ačkoli věda a výzkum je náročnou volbou, vědci a výzkumníci žijí i běžný osobní život – manželství, děti, domácí zvířata,...
  • vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří přispívají k dobrému životu ostatních občanů a jsou platnými členy společnosti. Společnost vědce potřebuje a měla by se k nim také korektně chovat.

Pokud jste si tedy mysleli, že věda se točí jen kolem bílých plášťů a zkumavek, zamyslete se znovu! Vědci, stejně jako všichni ostatní lidé, přicházejí z rozdílných prostředí, mají různorodé zájmy a usilují o naplnění nejrůznějších osobních snů.

Co mají společné, je nadšení pro výzkum – a o to se chtějí podělit i s Vámi.

Noc vědců nabízí program na páteční večer 26.září, který je určen pro širokou veřejnost a je samozřejmě zdarma. Vědci sami Vás budou bavit, provázet, pomáhat Vám ... Více se dovíte v sekci Program akce .

.